top of page

OSMAN ÖZTÜRK

TİRE SÜT MÜSTAHSİLLERİ TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI

TİRE SÜT MÜSTAHSİLLERİ TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI OSMAN ÖZTÜRK: " TARIMIN GİRDİLERİ ARTTIKÇA SÜT GİRDİLERİ DE ETKİLENİYOR. YEM VE SAMAN FİYATLARINDA KONTROLLÜ BİR ARTIŞ OLMUYOR"

Çiftlik Zirvesi, Agro TV ve TÜSEDAD iş ortaklığı ile BOUNTARIM danışmanlığında ve Webagron etkinlik partnerliğinde Boğaziçi Üniversite’sinde gerçekleşti. Zirvede süt sektöründeki güncel gelişmeler, sektörün sorunları ve çözüm önerileri ele alındı. Zirvenin öne çıkan başlıkları; sürdürülebilirlik ve planlı üretim oldu. Agro TV’nin düzenleyici basın kurumu olarak yer aldığı zirve, Agro TV ekranlarında ve sosyal medya hesaplarında canlı olarak yayınlandı. Zirveye; sektörün öncü isimleri, basın mensupları, akademisyenler ve STK üyeleri yoğun katılım gösterdi.

“Çiğ Süt Üretiminde Süreklilik, Tüketici Beklentileri ve Markalaşma” isimli üçüncü panel FOX Haber
Muhabiri Nazlı Yerebasmaz moderatörlüğünde ele alındı.

Tire Süt Müstahsilleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Öztürk: Bizim kooperatifimiz birinci amacı çiğ sütü üretmek üreticiden almak bunu işletmelerde işleyip raflara yönlendirmek biz bunu çok iyi yaptığımıza inanıyoruz. Üreticiler artan girdilerden çok etkilendi. Tarımın girdileri arttıkça süt girdileri de etkileniyor. Yem ve saman fiyatlarında kontrollü bir artış olmuyor. Yıl başında askeri ücret artı süt fiyatlarının artışı ile beraber zam oranı daha da yükselecek biz ürettiğimiz ürünleri kaliteli olup tüketici tarafından güvenilir bir şekilde tüketmesini istiyoruz. Bu düşünce ile üretiyoruz.

22 ARALIK 2022 | 1.ÇİFTLİK ZİRVESİ

1.ÇİFTLİK ZİRVESİ'NDEN KARELER

bottom of page