top of page

FİKRET ÇETİNKAYA

SETUAY YÖNETİM KURULU BAŞKANI

SETUAY YÖNETİM KURULU BAŞKANI FİKRET ÇETİNKAYA: "VERİMLİLİĞİ ÖN PLANA ÇIKARAN ROBOTİK SİSTEMLER KULLANILMALIDIR"

Çiftlik Zirvesi, Agro TV ve TÜSEDAD iş ortaklığı ile BOUNTARIM danışmanlığında ve Webagron etkinlik partnerliğinde Boğaziçi Üniversite’sinde gerçekleşti. Zirvede süt sektöründeki güncel gelişmeler, sektörün sorunları ve çözüm önerileri ele alındı. Zirvenin öne çıkan başlıkları; sürdürülebilirlik ve planlı üretim oldu. Agro TV’nin düzenleyici basın kurumu olarak yer aldığı zirve, Agro TV ekranlarında ve sosyal medya hesaplarında canlı olarak yayınlandı. Zirveye; sektörün öncü isimleri, basın mensupları, akademisyenler ve STK üyeleri yoğun katılım gösterdi.

“Çiftliklerde Verimli Üretim İçin Çözümler ve Yenilikler” isimli dördüncü panel AGRO TV Ankara Temsilcisi Galip Umut Özdil moderatörlüğünde masaya yatırıldı.

Setuay Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Çetinkaya: Robotik sistemlerinin getirmiş olduğu faydalar var. Verimliliği ön plana çıkaran robotik sistemler kullanılmalıdır. Sağım hayvancılıkta ve çiftlikte emek yoğunluğunun en çok olan konulardan birisi, devletin sanayiciyi değil çiftçiyi desteklemesi lazım bizler zaten kendi işimizi yapıyoruz.

22 ARALIK 2022 | 1.ÇİFTLİK ZİRVESİ

1.ÇİFTLİK ZİRVESİ'NDEN KARELER

bottom of page